2 жовтня Асоціація міст України провела в Українському кризовому медіа-центрі презентацію результатів опитування представників міських, селищних та сільських рад-членів АМУ з гендерної політики. Опитування проводилося Асоціацією міст України у квітні-травні 2020 року в рамках проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) спільно з проєктом «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який виконується АМУ та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи, та у співпраці з проєктом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) Федерації канадських муніципалітетів.Спікери заходу:

  • Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України;
  • Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики;
  • Наталія Лазаренко, заступниця директора проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

На початку заходу Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан подякував усім учасникам опитування, а також тим, хто залучений до реалізації гендерної політики на місцевому рівні.АМУ проводила опитування щодо реалізації гендерної політики у 839 громадах – в містах, селищах і селах. Чому ми провели його саме зараз? Щоб після місцевих виборів подивитися, наскільки якісно змінилася ця ситуація. Наразі важливо зафіксувати стан в місцевому самоврядуванні по виборним посадам, а потім зробити висновки, чи поліпшується в Україні якість гендерної політики на місцевому рівні, – зазначив О.Слобожан.Далі О.Слобожан підкреслив, що на центральному рівні проводиться багато таких досліджень, а на місцевому рівні Асоціація міст України розпочала таку роботу ще в 2010 році. Питання гендерного балансу й реалізації гендерної політики в громадах є дуже важливим для Асоціації, оскільки вона представляє 909 муніципалітетів-членів, в яких проживає 85% населення України.Наталія Лазаренко презентувала результати дослідження з гендерної політики на місцевому рівні. Вона зазначила, що наразі узагальненої інформації у сфері місцевого самоврядування не вистачає, але АМУ разом з міжнародними партнерами докладає зусиль, щоб збирати відповідну інформацію та репрезентувати її.► Брошура за результатами опитування АМУ «Гендерна політика на місцевому рівні» (переглянути)► Презентація «Гендерна політика на місцевому рівні» (переглянути)Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зауважила, що Асоціація міст України виступає надійним партнером у реалізації державної гендерної політики, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Зокрема, вона наголосила: «АМУ – ініціативна організація, яка проводить чималу роботу з дослідження та реалізації гендерної політики, співпраця з якою дозволяє Уряду не тільки доносити на місцевий рівень ті принципи, ідеї, завдання, що постають у сфері державної гендерної політики, а й розуміти ситуацію на місцях, краще аналізувати, яким чином формувати таку політику».На завершення заходу Олександр Слобожан нагадав, що саме Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад стала практичним інструментом реалізації політики рівності на місцевому рівні. АМУ, як офіційний партнер Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) з питань впровадження Хартії, з 2018 року започаткувала кампанію з підготовки міст-членів АМУ до підписання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, і станом на сьогодні відповідне рішення про приєднання Хартії прийняло вже понад 80 органів місцевого самоврядування. Відео брифінгу щодо результатів опитування АМУ:

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.