З нагоди 8 березня – Міжнародного дня прав жінок і миру – ми нагадуємо, що рівність жінок і чоловіків є фундаментальною цінністю демократичної держави і є одним з пріоритетів діяльності Асоціації міст України (АМУ).
У 2010 році АМУ розпочала активно підтримувати процеси, спрямовані на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Разом з партнерами, серед яких Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи, Рада європейських муніципалітетів та регіонів, Федерація канадських муніципалітетів, Global Affairs Canada, USAID та інші, АМУ здійснила багато заходів, що стосуються впровадження гендерної політики на місцевому рівні.

АМУ стала однією з перших організацій, які почали проводити просвітницькі заходи для представників місцевого самоврядування в Україні. Вона сприяла впровадженню пілотних проєктів у громадах-членах АМУ для участі жінок в економічному та політичному житті громад, стала офіційним партнером Ради європейських муніципалітетів та регіонів у долученні громад України до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад, спільно з партнерами впровадила онлайн-курси з гендерно орієнтованого бюджетування та гендерного підходу на місцевому рівні тощо.

В АМУ створена та працює Секція з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Кадрова політика АМУ містить статті, що сприяють гендерній рівності та недискримінації.
Цікаво, що ще у 2010 році у виконавчій дирекції АМУ в Києві був майже баланс жінок і чоловіків (48,65%/51,35%). Серед виконавчих директорів регіональних відділень АМУ було 18 чоловіків (72%), 7 жінок (28%). Загальне число працівників АМУ складало 40,32% жінок та 59,68% чоловіків.
Сьогодні у виконавчій дирекції АМУ загалом збалансоване представництво жінок і чоловіків – 50%/50%. У виконавчій дирекції в Києві – 58,33% жінок та 41,67% чоловіків. 9 з 24 регіональних відділень АМУ очолюють жінки (37,5%).

Асоціація міст України об’єднує 909 територіальних громад. 119 з них очолюють жінки.

АМУ визнає вагомий внесок кожної жінки в розвиток місцевого самоврядування та демократії в Україні. Ваша професійність, фаховість, досвід, вміння переконувати та знаходити інноваційні рішення та багато інших вмінь та навичок наближують нашу країну до кращих стандартів життя.
АМУ визнає вагомий внесок жінок у різних сферах життя – в науці, економіці, політиці, промисловості, бізнесі, громадському секторі, охороні здоров’я, військовій справі та інших.

Дякуємо Вам та бажаємо успіхів!

Від lazarenko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *