Як долучитись

Рекомендації щодо підготовки до підписання Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад

  1. Визначити особу, відповідальну за процес підготовки та впровадження Хартії. Визначити ключових осіб, від яких залежить прийняття рішення про долучення місцевої ради до Хартії.
  2. Визначити партнерів у процесі підготовки до підписання Хартії.
  3. Провести попередні консультації з різними зацікавленими сторонами (депутатський корпус, працівники виконкому, громадськість). Переконатися, що всі розуміють важливість долучення громади до Хартії.
  4. Провести обговорення можливості приєднання до Хартії в широкому колі громадськості.
  5. Підготувати та виконати технічну процедуру: рішення виконкому, рішення сесії місцевої ради про приєднання, розпорядження голови громади про створення робочої групи з підготовки Плану дій з впровадження Хартії.
  6. Після прийнятого місцевою радою рішення про приєднання до Хартії, сільський, селищний або міський голова має підписати сертифікат про приєднання до Хартії та надіслати його скан-копію разом з копією рішення місцевої ради та інформацією про контактну особу (П.І.Б., посаду, email) до Асоціації міст України за адресою: lazarenko(a)auc.org.ua
  7. Асоціація міст України надішле скан сертифіката Раді європейських муніципалітетів та регіонів та позначить громаду на своїй мапі підписантів. Після отримання погодження від РЄМР АМУ надішле електронне повідомлення для підтвердження приєднання органу місцевого самоврядування до Хартії. Воно надійде на е-пошту контактної особи, відповідальної за Хартію в громаді. Після цього відповідний орган місцевого самоврядування буде офіційно визнаний підписантом Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.
  8. У разі необхідності надання оригінала сертифіката АМУ повідомить додатково.

Важливо: Асоціація міст України входить до складу Ради європейських муніципалітетів та регіонів (РЄМР) з 2002 року і є офіційним партнером РЄМР у впровадженні Хартії в Україні. АМУ збирає підписані сертифікати про долучення до Хартії та передає їх до РЄМР. Після отримання цих сертифікатів АМУ відображає відповідні громади на своїй мапі підписантів, а РЄМР – на загальноєвропейській мапі підписантів Хартії .

Увага! Важливо не лише підписати Хартію, але й розробити План її впровадження та реалізувати його!

Для впровадження положень Хартії Підписант зобов’язується вжити таких конкретних кроків:

(1) Кожен Підписант Хартії в обґрунтований термін (не більше двох років) розробить та ухвалить власний План дій з досягнення рівності, та буде його виконувати.

(2) План дій з досягнення рівності визначатиме цілі, пріоритети, потрібні заходи та засоби фінансування Підписанта, які в сукупності будуть спрямовані на реалізацію взятих ним зобов’язань. Планом також будуть передбачені очікувані строки реалізації відповідних цілей. Якщо у Підписанта вже є План дій з досягнення рівності, він його перегляне з метою перевірки й коригування, щоб його зміст охоплював усі важливі питання, передбачені Хартією.

(3) Кожен Підписант повинен провести широке обговорення стосовно його Плану дій з досягнення рівності, а після його ухвалення — організувати його поширення. Він також регулярно оприлюднюватиме інформацію стосовно перебігу його виконання.

(4) Кожен Підписант повинен здійснювати перегляд свого Плану дій з досягнення рівності залежно від обставин, а також розробляє подальші Плани на кожен наступний період.

(5) Кожен Підписант зобов’язується співпрацювати з відповідною системою оцінки, яка буде встановлена для відстеження перебігу успішності виконання цієї Хартії, і буде допомагати місцевим і регіональним органам самоврядування по всій Європі для обміну інформацією про ефективні способи реалізації більшої рівності жінок і чоловіків. З цією метою він оприлюднюватиме свої Плани дій з досягнення рівності та інші відповідні публічні документи.

(6) Кожен Підписант проінформує Раду європейських муніципалітетів і регіонів (через Асоціацію міст України) у письмовому вигляді про те, що він підписав Хартію, та повідомить дату, коли це було вчинено, разом з контактними даними особи для майбутньої співпраці у питаннях Хартії.

Пропонуємо Вашій увазі тексти Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад англійською та українською: