Делегація представників органів місцевого самоврядування України та Асоціації міст України перебувала 19-22 листопада у Страсбурзі (Франція) з навчальним візитом, в рамках якого взяла участь у Світовому Форумі за демократію 2018 «Гендерна рівність: чия боротьба?» та спільних заходах з представниками місцевих влад Грузії.

  19 листопада  обидві делегації зустрілися з  Віце-президентом Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Гунн Маріт Хельгесен. «Гендерна рівність – це боротьба, що вимагає залучення чоловіків, ЗМІ та представників усіх рівнів влади», наголосила  пані Хельгесен та закликала делегацію з 30 представників місцевих рад, міських адміністрацій та національних асоціацій України та Грузії активно діяти та сприяти гендерній рівності в своїх країнах. «Використовуйте можливість участі в Світовому Форумі за демократію 2018 в Страсбурзі для зустрічей з колегами з інших країн світу та ознайомлення з кращими практиками в сфері гендерної рівності та прав жінок», – сказала вона і нагадала, що «це боротьба не тільки жінок, і стосується кожного». «Як подолати стереотипи, що жінки не здатні бути успішними керівниками в місцевих радах нарівні з чоловіками? Як підвищити впевненість жінок, які відчувають страх йти в політику? Чи можете ви поділитися актуальними прикладами співробітництва між органами місцевої влади та громадських організацій в сфері боротьби за права жінок або навести приклади чоловіків, які активно пропагують принципи гендерної рівності?» – п. Хельгесен відповіла на ці, а також багато інших запитань, зазначивши насамперед потребу змін в законодавчій сфері, які б гарантували захист прав жінок в будь-яких ситуаціях.

   Світовий Форум за демократію 2018 присвячений темі гендерної рівності та прав жінок, був сфокусований на участі жінок в суспільному, політичному та економічному житті, а також боротьбі з усіма видами насильства проти жінок. Цей Форум – унікальна платформа для політичних діячів, що приймають рішення, та активістів для обговорення рішень та пошуку відповідей на головні виклики демократії в країнах світу. Дізнатися більше про Форум можна за посиланням.

  В рамках візиту українська делегація зустрілася з Постійним представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою. Під час зустрічі в ході обговорення підсумків Форуму пан Посол розповів про діяльність представництва, висловив власну позицію щодо питань ґендерної рівності та рівного доступу жінок до участі до політики, проінформував про можливості презентації українських міст та їх досягнень під час засідань Конгресу.    

 Українська та грузинська делегації 22 листопада продовжили обговорення тем Форуму під час  спільного семінару  «Гендерна рівність на місцевому рівні: сприяння участі та рівним можливостям». Захід було організовано у форматі інтерактивного обговорення почутої на Форумі інформації та вироблення спільних ідей для впровадження у обох країнах практик, спрямованих на забезпечення ґендерної рівності у доступі до політичного життя. Також учасники обмінялися досвідом та обговорили шляхи впровадження гендерного підходу та ґендерно-чутливої політики на місцевому рівні. Презентація АМУ (завантажити).

 Ці заходи організовано КМРВРЄ в контексті тем зустрічей між представниками органів місцевого самоврядування та їх національними асоціаціями з України та Грузії, які відбулися під час 5-го Світового Саміту партнерства відкритого врядування в м.Тбілісі (Грузія) у липні 2018 року а також на виконання умов Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного в червні 2017 року між Асоціацією міст України та Національною Асоціацією органів місцевого самоврядування Грузії та Конгресом місцевих влад Молдови (читати більше).Навчальний візит реалізовано  в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Нагадаємо, 25 вересня 2018 року Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко та Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад (КМРВ) Ради Європи Андреас Кіфер підписали Меморандум про взаєморозуміння у реалізації проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» (читати більше тут і тут).Метою Проекту є покращення якості місцевої демократії в Україні шляхом посилення інституційних структур та національних асоціацій в їх діяльності, спрямованій на впровадження принципів етики в процесі прийняття рішень та врядування, орієнтованого більше на залучення громадян, відповідальність та прозорість органів місцевого врядування.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.