7 грудня відбувся національний саміт «Діти 2021». Захід, що проводився у партнерстві з Форумом «Україна 30», мав на меті створити платформу для спільного визначення молоддю та представниками влади, суспільства і бізнесу пріоритетів для побудови інклюзивного та сталого майбутнього для дітей в Україні.

Учасники: представники ЮНІСЕФ та ООН, ключові міністри, мери українських та іноземних міст, експерти.

Саміт «Діти 2021» організовано з нагоди 75-річчя ЮНІСЕФ. Він є однією з серії глобальних подій, що відзначають прогрес у захисті прав дітей протягом останніх десятиліть та зосереджуються на захисті прав та задоволенні нагальних потреб дітей та молоді.

На саміті було обговорено інноваційні рішення та проєкти, які сприяють захисту прав дитини та покращують повсякденне життя дітей і молоді в містах та громадах, де вони живуть.

Під час заходу відбулася церемонія вручення статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Офіційний статус ЮНІСЕФ «Місто, дружнє до дітей та молоді» отримали Львів, Вінниця та Бахмут. Таке рішення за результатами незалежної оцінки одноголосно прийняла рада партнерів глобальної ініціативи «Міста, дружні до дітей». Загалом 35 громад в Україні та понад 3000 у світі беруть участь в ініціативі і цілеспрямовано запроваджують механізми захисту інтересів дітей та молоді. А цього року вперше кілька українських міст отримали цей міжнародний статус.

У саміті взяв участь експерт Асоціації міст України Назар Миколюк. Під час церемонії він привітав міста, нагороджені офіційним статусом «Місто, дружнє до дітей та молоді», зазначивши, що цей статус показує розвиток громади і дає можливість обміну досвідом та кращими практиками із закордонними громадами. Він подякував ЮНІСЕФ за роботу, яку вони проводять для громад та громадян України, адже саме в територіальних громадах можна  захищати інтереси і розвивати дітей та молодь. Також Н.Миколюк наголосив, що Асоціація міст України є постійним партнером ЮНІСЕФ у залученні органів місцевого самоврядування до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» і розповів, що АМУ буде допомагати поширювати кращі практики, напрацьовані в рамках цієї та інших ініціатив ЮНІСЕФ. Підсумовуючи, Назар Миколюк висловив сподівання, що наступного року ще більше громад зможуть отримати статус «Місто, дружнє до дітей та молоді».


Саміт «Діти» є вчасною можливістю валідації пріоритетів розвитку прав дітей, особливо, у контексті розробки нової програми діяльності ЮНІСЕФ в Україні на наступні п’ять років (2023-2028 рр).

Нагадаємо, АМУ активно долучається до реалізації глобальних ініціатив щодо поліпшення умов та якості життя для дітей і молоді в громадах. Так, 29 березня 2018 року в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. А 24 вересня 2018 року Голова АМУ Віталій Кличко та Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джама Гулейд підписали Меморандум про наміри та взаємодію між АМУ та ЮНІСЕФ щодо співробітництва у сфері захисту прав дітей, надання соціальних послуг.

Від lazarenko

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *