3 вересня 2020 року Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко взяв участь у Форумі рівних прав і можливостей. Учасниками заходу також стали Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, мери європейських міст, зокрема, Анна Кеніг Йельмюр, мерка Стокгольма, Берн Алек фон Граффенрід, мер міста Берн, Яцек Яськовяк, мер міста Познань, а також представники громадських та урядових організацій.Впровадження принципу рівних прав та можливостей є однією з важливих умов європейської інтеграції України, виконання міжнародних зобов’язань, зокрема Цілей Сталого Розвитку до 2030 року. Органи місцевого самоврядування прагнуть максимально ефективно використовувати доступні їм інструменти для досягнення рівності серед громадян. Для багатьох міст спільною платформою дій стала Європейська Хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.У вступному слові Віталій Кличко наголосив, що столиця в листопаді минулого року ухвалила рішення приєднатися до Європейської Хартії рівності жінок та чоловіків.За 15 років існування цієї Хартії до неї приєдналися 1800 міст та 36 країн світу. Асоціація міст України звернулася із окремим закликом до громад про підписання Хартії, щоб пришвидшити цей процес, і за цей час 80 органів місцевого самоврядування взяли на себе зобов’язання дотримуватися правил рівності в своїй діяльності задля розвитку цього проекту в нашій країні. Це дуже гарний показник, і ми будемо однозначно поширювати участь у цьому вкрай важливому проекті, – сказав Голова АМУ.Також він розповів про те, як столиця бореться із викликами, пов’язаними із пандемією коронавірусу. Віталій Кличко підкреслив, що саме міста стали оперативними центрами управління і взяли на себе головний тягар боротьби.Незважаючи на критику і непопулярні рішення, ми в Києві своєчасно запровадили протиепідемічні обмеження, зміцнили сферу охорони здоров’я, забезпечили доплату медикам для того, щоб вони працювали в кращих умовах, розуміючи, що вони знаходяться на передовій боротьби із пандемією, – зазначив В.Кличко.

Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер наголосив, що досягнення гендерної рівності є ключовою складовою місії та цінностей Ради Європи. Якщо ми прагнемо до розвитку культури на засадах основоположних прав людини, культури, де жінок і чоловіків однаково поважають та цінують, ми повинні позбавитися сексизму та гендерних стереотипів на користь майбутніх поколінь та суспільства в цілому. Конгрес та його 324 члени – більше 40% з яких жінки, – заохочують місцеві та регіональні органи влади вживати відповідних заходів, аби жінки мали можливість обіймати державні посади нарівні з чоловіками, оскільки місцева політика залишається важливою сферою забезпечення рівної участі та часто є початком шляху жінок в політичне життя, – зауважив А.Кіфер.Генеральний секретар Ради Європейських регіонів та муніципалітетів Фредерік Валльєр зазначив, щоХартія рівних прав і можливостей – це інструмент, який допомагає містам розробляти План дій для побудови більш рівного суспільства.Ми ще в 2006 році прийняли Хартію рівних прав і можливостей, і завдяки цьому гендерна рівність з’явилася серед пріоритетів порядку денного по всій Європі. Це свідчить про бажання міст працювати заради досягнення гендерної рівності, – сказав Ф.Валльєр.

У рамках Форуму відбудуться такі дискусійні платформи:► «Рівні права і можливості – чому це так важливо у житті країн і місцевих громад?»;► «Ефективні практики протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству»;► «Гендерні наслідки COVID-19 та можливості їх подолання у місцевих громадах».


Допомогти органам місцевого самоврядування досягати рівності у громадах покликана Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Цю Хартію у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR), членом якої АМУ є з 2002 року. Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.Асоціація міст України у 2018 році єдина в Україні отримала статус партнера, національного координатора Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) з питань впровадження Хартії та взяла на себе зобов’язання щодо координації діяльності з підготовки міст-членів АМУ до підписання Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.Асоціація міст України спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи спільно реалізують проект «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні». Проект спрямований на покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого, підзвітного та орієнтованого на громадян місцевого врядування. Він виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи як частина Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.Також Асоціація міст України спільно з Федерацією Канадських муніципалітетів (ФКМ) за підтримки МЗС Канади вроваджує проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.